Poli Iasi tine coada clasamentului

Scor la pauză Niciun comentariu la Poli Iasi tine coada clasamentului 4

Daca acum o saptamina echipa de fotbal a Iasului primea laude pentru egalul reusit cu FC Brasov, saptamina aceasta li s-a urcat la cap. Ca a fost deochi, nesansa sau desconcentrare, nu se stie.

Rezultatul a fost unul dezastruos, 3-0 cu FC Arges, in deplasare. Lipsa lui Naidin si Onut de pe teren a marcat negativ strategia de joc a iesenilor. Principala greseala a fost slabirea defensei. Desi au avut citeva tentative incurajatoare la poarta adversarilor, cea mai mare ocazie fiind a lui Munteanu (minutul 24), argesenii au profitat din plin de gafele moldovenilor. Dupa minutul ’80, Poli Iasi in speranta unei egalari lasa total garda jos si pleaca la atac.

Dupa numai 4 minute incercarea lor da gres primind cel de-al doilea gol, al treilea venind ca K.O., in minutele de prelungire. Iesenii ramin la coada clasamentului, ocupind locul 15.